Phones:on

Srpsko narodno pozorište
Nova muzika za pametne telefone
Program:
Jennifer Walshe / Volunteer chorus (2015) za izvođače na Fejsbuku
Andreja Andrić / One bit flow (2018) za izvođača na uređaju
Johannes Kreidler / Steady shot (2014/15) za klavir, foto-kameru, audio i video-plejbek
Maja Bosnić / \com.app.data (2018- ) večno promenjiva kompozicija za muzičare sa mobilnim aplikacijama
Maja Bosnić / The uprgrade (2017) za grupu muzičara sa telefonima… u izmišljenoj čekaonici iz ne tako daleke budućnosti
David Helbich / No-music: Earpieces (REMIX2) (2013) kompozicija za uši
4/phones Collective / Menuet4phones (2019) interaktivni performans za publiku i njihove pametne telefone
PHONES:ON:
Jelena Vujnović / flauta
Vuk Dajić / truba
Maja Bosnić / klavir
Branko Džinović / harmonika
Tamara Marinković Tomić / viola
Boban Stošić / kontrabas
Arsenije Savić / audio i video materijali

We spoke

Studio M
Program:
Michael Beil / Key Jack
Ezko Kikoutchi / D’hypnos
Cathy Van Eck / Double beat
Serge Vuille / Modulation
Georges Aperghis / Requiem Furtif
Barblina Meierhans / Peng
We spoke:
Robert Torche
Hannah Walter
Julien Annoni
Gwen Rouger
Kaja Farszky

Nataša Penezić

Kulturni centar Vojvodine “Miloš Crnjanski”
Program:
Olivier Messiaen / Pièce pour le tombeau de Paul Dukas (1935)
Jasmina Mitrušić / Insektarijum (izbor)
San leptira (2019)
Gongylus (Živa azijska ruža) (2013)
Mantis religiosa (Zelena bogomoljka) (2013)
Gavin Bryars / Ramble on Cortona (2010)
Ana Gnjatović / Araknin san, za klavir i elektroniku (2019)
(Ana Gnjatović / elektronika)
Olivier Messiaen / Catalogue d’oiseaux (1956-1958) – 3. sveska
Jonathan Harvey / Tombeau de Messiaen, za klavir i elektroniku (1994)
Nataša Penezić / klavir

Belgrade baroque

Kulturna stanica Svilara
Program:
Marko Dulić / Forever Beta
Dorotea Vejnović / Ruminations
Ljubomir Nikolić / Projections
Nikola Pacek-Vetnić / GRIND
Tamara Knežević / Razgovor dve lastavice
Đorđe Marković / Interpolation
Belgrade baroque:
Katarina Aleksić / barokna violina
Katarina Popović / barokna violina
Rastko Popović / barokna viola
Srđan Stanić / viola da gamba
Jovana Topalov / čembalo

Duo Eventuell.

KC Lab
Program:
eventuell. human / Vera Wahl i Manuela Villiger
za saksofone i elektroniku
I. herz
II. present_moment
III. augen_blick
IV. human
V. present_moment
VI. rück_kopplung
VII. origins
VIII. [in]hale_[ex]hale
IX. control
Duo Eventuell.
Manuela Villiger / saksofon, elektronika
Vera Wahl / saksofon, elektronika

Frederic Rzewski

Kulturni centar Vojvodine “Milos Crnjanski”
Program:
6 stavova
Saint and Sinners
Frederic Rzewski / klavir

Klaus Lang

Crkva imena Marijinog
Program:
der pythagoräische fächer / Klaus Lang
2K+ Ensamble:
Klaus Lang / orgulje
Dunja Crnjanski / orgulje
Milica Svirac / violončelo
Theodore Teichman / klarinet
Srđan Paunović / saksofon
Mina Novović / oboa
Aleksa Marinković / fagot
Lordan Skenderović / truba
Bela Anišić / horna
Kosta Vukasinović / trombon
Darko Karlečik / udaraljke
Filip Đurović / udaraljke
Dragana Kuzmanović / harmonika
Iva Stanković / violina
Jovana Mrđenović / violina
Milica Mrđenović / violina
Aleksandra Lazin / violončelo

KKB trio

Kulturni centar Vojvodine “Miloš Crnjanski”
KKB trio + Marina Dzukljev
Hans Koch / bas klarinet
Jonas Kocher / harmonika
Gaudenz Badrutt / elektronika
+
Marina Džukljev / klavir

Ensemble Proton + Jérôme Noetinger

Studio M
Program:
Richard Barrett and Milana Zarić / Nocturnes (2018) za electricnu harfu and electronika
Antoine Chessex / Les Abîmes Hallucinés (2016) za ansembl i Revox B77 (Ensemble Proton + Jérôme Noetinger)
Milana Zarić / električna harfa, electronika
Richard Barrett / electronika
ensemble proton bern:
Jérôme Noetinger / Revox B77
Bettina Berger / flauta
Vicente Moronta / oboa
Mariella Bachmann / klarinet
Elise Jacoberger / kontraforte
Vera Schnider / harfa
Samuel Fried / klavir
Maximilian Haft / violina
Jan-Filip Ťupa / violončelo
Dirigent / Matthias Kuhn