2K+ ansambl u Studiju M

Studio M RTV Vojvodine
Program:
David Bennett / Carla / alt flauta
John Luther Adams / Red Arc/Blue Veil / vibrafon/krotales, klavir i elektronika
Alvin Lucier / Silver street car for the orchestra / trijangl
Kaija Saariaho / Lichtbogen / 9 izvođača i elektronika
2K+ ansambl:
Marija Pilipović / flauta
Kaja Farszky / udaraljke
Milena Stanišić / harfa
Dunja Crnjanski / klavir
Milana Bjelobaba / violina
Luna Kostadinović / violina
Aleksandra Kijanović / viola
Aleksandra Lazin / violončelo
Dušan Kostić / kontrabas
Svetozar Nešić / elektronika
Yalda Zamani / dirigent
sve kompozicije su premijerno izvedene u Srbiji

 

pre-art solisti

Muzej savremene umetnosti Vojvodine
Program:
Stefan Wirth  / Lieux
Marijana Janevska  / Transfiguration
Matko Brekalo  / identification<changeability>stagnation
Michel Roth  / Die Zunge des Gletschers / kontrabas
Matthias Arter  / Medusa, Fuga a 5 voci
Vinko Globokar / Septuor pour 13 sources
pre-art solisti:
Boris Previšić / flauta
Mathias Arter / oboa, lupofon
Rafael Camenisch / saksofon
Vladimir Blagojević / harmonika
Gilles Grimaitre / klavir
Tobias Moster / violončelo
Aleksander Gabrys / kontrabas

Ansambl ELISION

Studio M RTV Vojvodine
PROGRAM:
Matthew Sergeant / [Terrains] (2016) / preparirani četvrttonski flugelhorn
Timothy McCormack / Heavy Matter (2012) / trombon
Aaron Cassidy / The wreck of former boundaries (20015) / electrična lap steel gitara sa elektronikom
Evan Johnson / Apostrophe 2 (pressing down on my sternum) (2009) / četvrttonski flugelhorn i alt trombon
Richard Barrett Lens / (2012/14) / električna lap-steel gitara i četvrttnonski flugelhorn
Richard Barrett / Codex III (2003) / 4 izvođača
ELISION:
Daryl Buckley / električna lap-steel gitara
Ben Marks / trombon
Peter Neville / udaraljke
Tristram Williams / flugelhorn
Richard Barrett / elektronika

Marija Pilipovlić – flauta

Zavod za kulturu Vojvodine
Program:
Đorđe Marković / 3 studije za flautu i izvođača
Sara Glojnarić / Not There Yet
Lojze Lebič / Aprilske vinjete
Urška Pompe / Much ado about Nothing
Slobodan Kajkut / Harassment
Svetozar Nešić / Alter fuego
Ljubomir Nikolić / Arche I, II, III

Pierre Bastian – Quiet motors

Studio M RTV Vojvodine
Pierre Bastien (FR 1953) je u najopštijem eksperimentalni muzičar i kompozitor, 30 godina prisutni ekscentrik u avangardnim odajama muzičkog svemira, gde se ovaj uvek iznova dovodi u pitanje i nadmašuje samog sebe.
Graditelj instrumenata. Kreator sopstvenog prenosivog mehaničkog orkestra sa kojim će nastupiti u Studiju M i izvesti program pod nazivom „Quiet Motors“. Zajedno s orkestrom Bastien će svirati svoju (džepnu) trubu a povremeno će se u blenderu naći zvuci sa video projekcije.
„Portable Mechanical Orchestra“ poslednji je u nizu Bastienovih graditeljskih poduhvata.
Prvu muzičku mašinu projektovao je još 1977, a prvi orkestar 1986, Mecanium, koji se sastojao od ansambla automata koji su na elektromotorni pogon svirali akustične tradicionalne instrumente iz celog sveta. Michel F. Côté bio je nenadmašan u svom iscitiranom opisu i divljenju: the Mecanium is a “composer’s dream; a fail-safe orchestra at one’s fingertips obeying ever-so-gently his every command; a timeless-sounding orchestra, both futuristic and slightly Dada, conjuring ancient traditions in its surprisingly sensuous music. This is, in a nutshell what Pierre Bastien’s Mecanium is all about – a daydream of sorts that he has successfully pursued since 1976. The musicians of his orchestra are machines. And the idea behind it is simple, efficient and poetic: to have traditional instruments (Chinese lute, Morrocan bendir, Javanese saron, koto, violin, sanza, etc.) played by mechanical instruments made of meccano pieces and recycled turntable motors. These hybrid, self-playing sound sculptures perform a series of short pieces, charming and hypnotic“.
Pierre gradi ne samo instrumente, nego i muzičare. 

2K+ asnambl u klubu TheQuarter

TheQuarter
21.30
Enno Poppe / Holz / klarinet i ansambl
Klaus Lang / Ägäische eisberge / viola
José M. Sanchez-Verdu / Arquitecturas de la sombra / udaraljke
Slobodan Kajkut / Glue sniffer / e-violu
Ljubomir Nikolić / The soul divinity / ansambl, elektronika i ples
2K+ ansambl:
Horia Dumitrache / klarinet
Dimitrios Polisoidis / viola
Kaja Farszky / udaraljke
Hanan Hadžajlić / flauta
Milica Tomić / flauta
Filip Orlović / saksofon
Nemanja Sovtić / trombon
Dunja Crnjanski / klavir i elektronika
Milana Bjelobaba / violina
Milica Svirac / violončelo
Mikica Jevtić / dirigent
Saša Krga / plesač
23.00
Marija Balubdžić Umbra

Mladi kompozitori Vojvodine

Gradska kuća
Program:
Slobodanka Bobana Dabović / Dijalog
Svetozar Nešić / Quintetness
Jelena Dabić / Green arabesque
Marko Dulić / Sky & Sea
Đorđe Marković / (k)lang
Stanislava Gajić / Kolo

Kvintet:
Lydia Kneip / flauta
Vasa Vučković / klarinet
Vladimir Ćuković / violina
Milica Svirac / violončelo
Dragana Kuzmanović, Darko Dimitrijević / harmonika

Post industrial boys

Klub KC Utopia
Post Industrial Boys je jedan od projekata tbilisijskog elektronskog muzičara, pevača, tekstopisca, kompozitora Gogija Džodžuašvilija (aka Gogi.Ge.Org, Post Industrial Boys). Albume “Post Industrial Boys” i “Post Industrial Boys – Trauma” u Berlinu je objavio Thomas Brinkmann (2004 i 2006), jedan od pionira eksperimentalnog pristupa u minimal tehno, dub i mikrohaus zvuku u Nemačkoj, na svojoj sada već legendarnoj izdavačkoj kući “Max Ernst” (http://www.discogs.com/label/2387-Max-Ernst).
Gogi na ovim albumima saradjuje sa sedam vokala, uglavnom ženskih, pevajući na engleskom i gruzijskom jeziku. Zvuk se može nazvati alternativnim popom, ali sa dubokim bas linijama i nepretencioznim fuzijama sa tekućim savremenim elektronskim pravcima, prožet melanholijom i izvandrednim tekstovima, otpevanim na ivici recitacije.

David Fennessy

Studio M RTV Vojvodine
Program:
Morton Feldman / Palais de Mari / klavir
David Fennessy / ppp / ensemble
2K+ ansambl:
Dunja Crnjanski / klavir
Horia Dumitrache / bas klarinet 
Péter Szücs / bas klarinet
Bogdan Bikicki / bas klarinet
Vladimir Blagojević / harmonika
Vladimir Bogdanović / violončelo
David Fennessy / el. gitara, autoharfa

Đorđe Marković

Zavod za kulturu Vojvodine
Program:
Gudački kvartet / gudački kvartet
Subsurface / tenor saksofon, udaraljke, klavir i el. gitara
Ansambli:
Sergej Šapovalov / violina
Sonja Novčić / violina
Andraš Tot / viola
Milica Svirac / violončelo
Srđan Paunović / tenor saksofon
Ivan Burka / udaraljke
Marina Džukljev / klavir
Đorđe Marković / el. gitara